DRZEWO GENEALOGICZNE MONOCHROMATYCZNE W TUSZU

Dostałam zamówienie na ilustrację przedstawiająca drzewo genealogiczne. Pomysł był taki, aby piękne szarfy wpleść w koronę drzewa. Całość jest monochromatyczna, utrzymana w pięknych odcieniach kobaltu i ciemnego niebieskiego.

Klientka bardzo skrupulatnie przygotowała wszystkie dokumenty, abyśmy miały pewność, że nie pomylę żadnego nazwiska, imienia i kolejności.

Współpraca trwała dłuższą chwilę, dłużej niż standardowa ilustracja. Przede wszystkim dużego skupienia wymagało rozrysowanie całości tak, aby zmieścić wszystkie osoby i dobrze zakomponować je wśród rozłożystych gałęzi.

Gotowy szkic stopniowo nasycałam imionami i nazwiskami członków rodziny, aby ostatecznie zsypać drzewo drobnymi liśćmi i gałązkami.

Grafika powstała na grubym arkuszu papieru w technice tuszu. Imiona i nazwiska wykaligrafowałam za pomocą pióra, podobnie jest z szarfami, gałązkami i liśćmi. Jedynie pień drzewa i najgrubsze gałęzie wypełniłam tuszem za pomocą pędzla.

Ten projekt to była bardzo ciekawa współpraca, ćwicząca moje umiejętności skupienia i cierpliwości. Dała możliwość pobudzenia swojej wyobraźni i przyjrzenia się niesamowitym więziom rodzinnym.

Usunęłam oczywiście wszystkie nazwiska z szarf, jednak zachowałam imiona, aby pokazać rodzaj pisma.