Kolekcja:
Kod produktu: 200
Dostępność: Wysyłka w ciągu 24 h
ilustracje

ORYGINAŁ - Lady in red

  • Wysyłka w ciągu 3-5 dni roboczych
  • Darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 500 zł
  • 14 dni na zwrot
od 350.00
Ilość zamówienia
Zapytaj o produkt

Oryginalna ilustracja, która powstała w ramach serii prac poświęconych studium człowieka w przestrzeni miejskiej.

"Lady in red" to kobieta uchwycona w pośpiechu, idąca pewnym, zamaszystym krokiem przez nowoczesną kładkę biegnącą wzdłuż torów, w kierunku dworca. Poruszyły mnie przeciwieństwa, które rzuciły mi się w oczy podczas tej krótkiej chwili naszego spotkania. Kobieta była jednocześnie bardzo staroświecka i niesłychanie nowoczesna. Miała w sobie dużo cech staruszki, ale jednocześnie tryskała z niej młodość. Miała w sobie dynamizm, pośpiech i energię, ale równocześnie bił od niej spokój i zaduma. Ten mix sprawił, że na moment zamarłam. Czułam, że ta niezwykła kobieta może być Babcią, która przyjechała z małej wioski do dużego miasta załatwić ważne sprawy i dopiero co przesadzała w ogródku kwiaty, a teraz rozważa w głowie wizytę w jakimś urzędzie. Równie dobrze ta Pani może mieszkać w centrum tego miasta, w eleganckiej kamiennicy i prowadzić galerię sztuki, wraca właśnie ze spotkania z jakimś artystą, któe zrobiło na niej ogromne wrażenie. Zachwyciła mnie różnorodność jaką w sobie niosła, byłam urzeczona kolorami, które ta cudowna postać wnosiła w miejską przestrzeń. Od pierwszej chwili, gdy ją dostrzegłam na horyzoncie, wiedziałam, że pragnę przelać na papier jej wyjątkowość.

 

Od zawsze bardzo lubiłam przyglądać się ludziom, zastanawiać się dokąd idą, jakie mają marzenia, jaką niosą ze sobą historię. Zachwyca mnie różnorodność, uwielbiam dostrzegać te różnice, ale również wychwytywać podobieństwa. Szalenie interesujące jest dla mnie to jak człowiek wpisuje się w tkankę miejską, jak stara się stawać jej częścią. Intryguje mnie sposób w jaki ludzie się wyrażają poprzez wygląd zewnętrzny, poprzez swoje zachowanie, gesty... Z zachwytem obserwuję to co się dzieje między ludźmi, jak na siebie działają, wchodzą w reakcję, zmieniają się w zależności od okoliczności.

Czasem zachwyci mnie spotkana przypadkowo osoba, staram się w wtedy uchwycić to coś, co mnie przy danym człowieku zatrzymało i postarać się przelać to na papier. Bywa, że pociąga mnie jakaś historia człowieka, wyjątkowość, ale też często uniwersalność. Zdarza się, że malując wyobrażam siebie świat danej osoby, jego pasje, otoczenie... Wtedy proces tworzenia ilustracji staje się niepowtarzalną przygodą.

Zapraszam Cię do zapoznania się z innymi historiami opowiedzianymi poprzez inspirujących ludzi, których minęłam na swojej drodze.

Więcej ilustracji z serii ulicznych portretów znajdziesz tu: /czlowiek,s2142514892

Ilustracja oryginalna wykonana w technice akwareli.

Kolor tła: biel.

Autorką ilustracji jest Marta Gwiazda.

Ilustracja oryginalna na papierze akwarelowym w formacie A3, 287x420 mm.

Plakat sprzedawany jest bez ramy.

Plakat sprzedawany jest w grubej tekturowej tubie, zabezpieczony bibułą.

Firma kurierska od 15 zł
Darmowa dostawa od 500 zł
PRODUKTY Z TEJ KOLEKCJI
ilustracje